Agata Iwańska:
26-letnia magister filologii polskiej ze specjalnością krytyka literacko-artystyczna oraz wykształcony fotograf i wizażystka z własną firmą Kobiece Atelier (mobilne studio fotografii kobiecej i ślubnej); urodzona w Kwidzynie, zamieszkała w Gdańsku od 4 lat

1.Czym dla Ciebie jest fotografia?
Fotografia to moja pasja i sposób na życie. Źródło dochodów materialnych i metafizycznych. Fotografia to pytania i odpowiedzi dotyczące mnie samej i kobiecej natury. Fotografia to mój sposób myślenia, widzenia i komentowania rzeczywistości oraz kreowanie nowej, bardziej glamour.

2. Dlaczego zdecydowałeś się pójść do szkoły fotografii?
Rodzice mi kazali. Naprawdę. A rodzice zawsze mają rację.

3. Dlaczego TSF?
Pomyślałam sobie, że skoro muszę iść do szkoły fotografii, to pójdę tam, gdzie znajdę wykwalifikowaną kadrę, z którą będę walczyć, by nie stłumiła mojego poczucia estetyki i stylu. Okazało się, że nie mam ani jednego, ani drugiego. Na szczęście TSF prowadził mnie za rękę, pozwalając mi myśleć, że robię wszystko po swojemu i dokładnie tak, jak chcę.

4. Co dała Ci nauka w szkole?
Przede wszystkim świadomość tego, co robię, świadomość przy wyborze środków artystycznego obrazowania oraz środków technicznych, a także poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie jako fotografa.

5. Jakie są Twoje fotograficzne plany na przyszłość?
Pragnę dalej rozwijać moją firmę, skupiając swoje zainteresowania wokół kobiety – niekoniecznie profesjonalnej modelki, ale „zwykłej” dziewczyny i jej życia, jej uczuć, samooceny, metamorfozy, psychiki… aż po ślub :-)

6. Jakie są Twoje dotychczasowe osiągnięcia ? (konkursy, wystawy, publikacje itp.)
Z branżowego punktu widzenia – niewielkie. Kilka wywiadów, popełnionych artykułów, konkursów mniej lub bardziej lokalnych, niewielkie wernisaże moje i pod moim okiem powstałe, współpraca ze znanymi firmami, prowadzenie warsztatów i kursów fotografii… Ale dla mnie osobiście największym osiągnięciem jest folder na komputerze zawierający już ponad 150 kobiet sfotografowanych podczas indywidualnych sesji-metamorfoz oraz ich listy i komentarze, kiedy zobaczyły nową wersję siebie na zdjęciach. Opinie ich bliskich, ich zachwyt i uznanie. To są moje małe-wielkie sukcesy, wszystkie razem i każdy z osobna. Folder na komputerze ciągle się powiększa, co jest dla mnie największą satysfakcją.

 

Strona internetowa: www.kobiece-atelier.com

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *