Agata-Reclaf-Ropel1

Agata Reclaf-Ropel, fotografka, fotoedytorka, graficzka, absolwentka UG, Gdańsk

1.Czym jest dla Ciebie fotografia?

Moim marzeniem jest, by stała się moim osobistym narzędziem do wyrażania emocji i poglądów. Pracuję nad tym, żeby była sposobem wypowiedzi, co jest jednocześniełatwe i trudne, ponieważ można jej użyć, kiedy nie znajduje się słów, ale też trzeba mieć coś do powiedzenia. Oczywiście jest też komercyjnym sposobem na życie.

2.Dlaczego zdecydowałaś się pójść do szkoły fotografii?

Jako osoba ucząca się samodzielnie miałam spore luki w zagadnieniach technicznych. Chciałam je uzupełnić i poznać ludzi, którzy mają te same potrzeby, podobne, jak i zupełnie odmienne poglądy na temat fotografii.

3.Dlaczego TSF?

Szukałam szkoły, która pozwoli mi na intensywny tryb rozwoju mimo mojej pracy zawodowej. W TSF najbardziej cenię inspirujące spotkania z zawodowcami z najwyższej półki oraz zaplecze techniczne dostępne na wyciągnięcie ręki.

4.Co dała Ci nauka w szkole?

Zrozumiałam, jaką fotografię chcę robić. Uformował się we mnie pewien ideał, do którego chcę dążyć. Szkoła rozbudziła także mój apetyt i trochę żałuję, że już ją kończę.

5.Jakie są Twoje plany fotograficzne na przyszłość?

Chciałabym ukształtować swój styl i konsekwentnie go realizować – zarówno w projektach komercyjnych, jak i artystycznych. Marzę o własnej wystawie. Chciałabym też robić więcej aktów. Na razie interesuję się packshotem i martwą naturą, fotografią lookbookową, co łączę w portfoliach modelek i sesjach dla młodych projektantów. Jak dotąd nie ma dla mnie rodzaju fotografii, którego bym się nie podjęła.

 6.Jakie są Twoje dotychczasowe osiągnięcia?

Spektakularne sukcesy mam wciąż przed sobą.Czuję, że osiągam coś więcej za każdym razem, kiedy zgłaszają się do mnie ludzie i chcą, żebym robiła dla nich zdjęcia.

Strona internetowa:  www.behance.net/agatareclaf

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *