ARejmer

  1. Czym jest dla ciebie fotografia?

Jest oknem przez które widać idealnie nieidealny świat. Ucieczką przed kłamstwem,  którym każdego dnia jesteśmy karmieni, zapominając czym jest prawdziwa pasja.

Fotografia jest moją samotnią oraz zachętą do wyjści z cienia. Dodaje mi siły, wzrusza mnie, buntuje, rozwesela, napędza a niekiedy sprowadza na ziemię. To niekończący sie eksperyment, którego celem jest wywołanie u ludzi szczerych emocji. Fotografia traktuje wszystkich na równi. Sprawia, że rzeczy zwykłe zaczynają intrygować, to co „brzydkie” staje się piękne i odsłania smutną prawdę o tym, co mogłoby się wydawać dobre . Pomaga zrozumieć świat pełen sprzeczności oraz przypomnieć o tym co ważne.

… lub w skrócie, fotografia to moja wielka miłość :) !

  1. Dlaczego zdecydowałeś/-łaś się pójść do szkoły fotografii?

Z natury jestem osobą nieśmiałą, potrzebuję sporo czasu by nabrać pewności siebie. Gdy dostałam moją pierwszą lustrzankę wraz ze znajomymi wyruszyłam w dalszą podróż. Miałam udokumentować całą wyprawę. Okazało się, że z aparatem w ręku czułam się jak ryba w wodzie. Byłam zdecydowana i cóż, chyba szczęśliwa! Zrozumiałam że właśnie tę drogą powinnam podążać. Chciałam się rozwijać, poznać różne rodzaje fotografii, spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Poza tym, nie wyobrażam sobie spędzenia połowy życia za biurkiem!  Świat jest zbyt piękny a ludzie zbyt ciekawi by zamknąć się w małym, bezpiecznym pudełku.

ARejmer 10

  1. Dlaczego TSF?

Po powrocie z wyprawy, zaczęłam na poważnie rozmyślać o szkole fotograficznej. Zależało mi aby mieć wykształcenie w tym kierunku. Przez internet, dowiedziałam się o konkursie „Moje Pomorze” organizowanym przez TSF. Zainteresowana zaczęłam szukać. Zapoznałam się z ofertą szkoły i bez wahania podjęłam decyzję. Poza tym, ludzie którzy tam pracują oraz rodzinna atmosfera sprawiają, że to wyjątkowe miejsce! :)

  1. Co dała Ci nauka w szkole?

Poza przygotowaniem pod kątem czysto technicznym, otworzyła moje spojrzenie na wolny świat fotografii. Dała mi szansę oraz swobodę działania. W pewnym sensie podpowiedziała, w której dziedzinie czułabym się najlepiej… i to był strzał w 10!

ARejmer 1

  1. Jakie są Twoje plany fotograficzne na przyszłość?

Spakować plecak i wyruszyć w świat.  Uwiecznić miejsca oraz ludzi których spotkam !!! A po powrocie, podzielić się swoimi doświadczeniami, zorganizować własną wystawę i wydać album. … Hmmm, bardzom konkretny plan. ;)

  1. Jakie są Twoje dotychczasowe osiągnięcia?

– 2016 – Wyróżnienie w III edycji konkursu „PORTRET” (organizator: To Dobry Kurs);

– 2016 – Udział w wystawie pokonkursowej”PORTRET” – XXI edycja (organizator: Trzcianecki Dom Kultury);

– 2017 – Wyróżnienie oraz udział w wystawie międzynarodowego konkursu fotografii ulicznej w Budapeszcie (organizator: PH21 Gallery);

Strona na FB : Anna Rejmer

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *