IMG_4352mniBOGDAN WAŃKOWICZ, ur. w 1980 r., żonaty, dwoje dzieci, mieszka w Gdyni, z wykształcenia geograf, z zawodu fotoedytor w wydawnictwie edukacyjnym, z zamiłowania fotograf i biegacz.

  1. Czym jest dla ciebie fotografia?

Od kiedy pamiętam, fotografia zawsze mnie fascynowała. Pierwsze kroki w tej dziedzinie stawiałem, trzymając w ręku poczciwego Zenita. Byłem nastolatkiem i wtedy nie myślałem, że fotografia odegra ważną rolę w moim życiu. W czasie studiów  geograficznych aparat towarzyszył mi podczas wyjazdów. Mimo pełnego plecaka, zawsze znalazłem dla niego miejsce.

Wykonywany zawód sprawia, że z fotografią stykam się każdego dnia. Dzięki temu, codziennie mogę łączyć dwie ważne rzeczy w moim życiu – pracę i pasję.

Fotografia daje mi dużo satysfakcji, samorealizacji, a także pozwala oderwać się od szarej rzeczywistości.

  1. Dlaczego zdecydowałeś się pójść do szkoły fotografii?

Przez wiele lat wykonywanie zdjęć stanowiło moją pasję. Każde hobby trzeba jednak doskonalić. Zdecydowałem więc, że powinienem poprawić swój warsztat, poszerzyć wiedzę w interesującej  mnie dziedzinie. Nauka w szkole fotografii, pod okiem specjalistów sprawia, że mogę rozwijać swoje umiejętności i znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących pytań z dziedziny fotografii.

BW_06

  1. Dlaczego TSF?

Decyzję o wyborze TSF podjąłem bez wahania. Przekonała mnie zarówno szeroka oferta, jak i ciekawe pracownie tematyczne. Ogromny atut szkoły stanowi Kadra Pedagogiczna, która ją tworzy. Przed złożeniem dokumentów przeanalizowałem opinie osób, które ukończyły tę szkołę oraz  odwiedziłem TSF podczas dnia otwartego. Wizyta potwierdziła, że to najlepszy wybór.

  1. Co dała Ci nauka w szkole?

Przyszedłem do szkoły z pewnym doświadczeniem jako fotograf  kulinarny, ale ciągle chciałem spróbować swoich sił w innych dziedzinach fotografii, takich jak: reportaż, fotografia portretowa czy, zupełnie mi obce, techniki szlachetne. Szkoła oferuje pełne spektrum. Każdy znajdzie tu swoją ulubioną dziedzinę, w której czuje się najlepiej. Nauka w szkole fotografii doskonale wprowadza Nas na właściwe tory i pozwala odkryć Nasze prawdziwe zdolności.

BW_05

  1. Jakie są Twoje plany fotograficzne na przyszłość?

Chciałbym się ciągle rozwijać fotograficznie, a to idzie w parze tylko z ciężką pracą z aparatem. Chciałbym się realizować, zarówno, w fotografii komercyjnej, jak i w projektach artystycznych. Moim marzeniem jest pokazanie swoich zdjęć szerszej publiczności i zorganizowanie własnej wystawy.

  1. Jakie są Twoje dotychczasowe osiągnięcia?

2017 – I miejsce w 4. Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Kulinarnej zorganizowanym przez Stowarzyszenie Kucharzy Polskich

Strona z portfolio :  klik

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *