aoto-gebczyńska

Dominika Gębczyńska 23 lata, fotograf, Włocławek

1. Czym dla Ciebie jest fotografia?

Fotografia to moja pasja, a co najważniejsze forma wypowiedzi, przedstawienie swoich snów, inspiracji zaczerpniętych z muzyki, filmu oraz otoczenia, a także zobrazowanie życiowych doświadczeń- w pewnym sensie fotografię traktuję jak pamiętnik. W formie obrazów przedstawiam to, czego nie potrafię wypowiedzieć głośno.

2. Dlaczego zdecydowałaś się pójść do szkoły fotografii?

Był plan.. pójść na studia wyższe. Wasza szkoła miała mi pomóc przygotować teczkę oraz podszkolić się na egzaminy wstępne. Plan się zmienił, wybór kierunku studiów też. Jestem wdzięczna wykładowcom za szczere odpowiedzi.

3. Dlaczego TSF?

Odpowiem jednym zdaniem. Ze względu na pracownie srebrową i to, że byliście blisko.
4. Co dała Ci nauka w szkole?

Pominę kwestię wiedzy, bo to oczywiste, każdy o tym pisze, a ja chciałabym zauważyć jedną podstawową kwestię. TSF to dla mnie przede wszystkim najwspanialsze wspomnienia. W murach Trójmiejskiej Szkoły poznałam wspaniałych ludzi, a słowa wykładowców wciąż mi dźwięczą w głowie. „zdejmuj pierścionki” „irytuje mnie kolor paznokci” „idziesz dobrą drogą, ale może inny kadr… nie wiem pomyśl”

5. Jakie są Twoje fotograficzne plany na przyszłość?

Hmm nauczyłam się już patrzeć na fotografię jako projekt.. teraz uczę się powiększać projekty a nie zatrzymywać się na 5 zdjęciach. Wykonywać więcej „swoich” projektów, mniej na zlecenie. Działać, działać, działać.
6. Jakie są Twoje dotychczasowe osiągnięcia fotograficzne?

O nie, to nie dla mnie…. To nie są dla mnie żadne osiągnięcia. Krępują mnie reakcje ludzi, chęć rozmowy o tym, co aktualnie przedstawiam, trzymam się z boku, uciekam od tego szumu.
Dla mnie największym osiągnięciem jest to, że wciąż wykonuję taniec radości widząc efekt na wywołanej kliszy. Mam nadzieję, że pozostanie to dla mnie magią. Cyfrowa fotografia nie ma w sobie tego…

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *