Ela, Zeman, MG_1393mgmina Wejherowo

1.Czym jest dla Ciebie fotografia?

„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” Staram się pokazać to, co i jak widzę.  Wciąż poszukuję najlepszej formy, szukam „swojej” techniki, która mi to umożliwi. Może kiedyś uda mi się pokazać  „niewidoczne dla oczu”.

2.Dlaczego zdecydowałaś się pójść do szkoły fotografii?

Bo przeczytałam już wszystkie książki fotograficzne. Oczywiście – nie wszystkie. Najpierw uczyłam się fotografii sama, z książek i internetu. Po pewnym czasie doszłam do wniosku, że lepiej i prościej jest uczyć się w szkole. Są rzeczy, których z książek i internetowych tutoriali trudno się nauczyć, a ja chciałam robić zdjęcia. Dobre zdjęcia.

3.Dlaczego TSF?

Najlepszy stosunek ceny do jakości. Przeanalizowałam ofertę i regulaminy szkół fotografii i z Trójmiasta i taki właśnie wyciągnęłam wniosek.  Po prawie dwóch latach nadal uważam, że trafny.

4.Co dała Ci nauka w szkole?

Nauczyłam się robić zdjęcia. Czy dobre? Na pewno lepsze niż dwa lata temu.  Dość swobodnie posługuję  się różnymi technikami, chociaż czasem jest mi potrzebny telefon do przyjaciela. Polubiłam takie rodzaje fotografii, o których istnieniu jeszcze niedawno nie wiedziałam.

Coś zupełnie innego okazało się natomiast najważniejsze: poznałam wiele bardzo sympatycznych osób, z którymi podzielam swoją pasję do fotografii.  Liczę na to, że znajomości zadzierzgnięte w TSF-ie będą nadal się rozwijały.

5. Jakie są Twoje plany fotograficzne na przyszłość?

„Pomyślę o tym jutro”. A na poważnie: nie mam na dzisiaj sprecyzowanych planów. Ukończenie szkoły pewnie skłoni mnie do większej refleksji w tym zakresie.  Na razie pracuję nad portfolio.

Chodzi mi też po głowie kilka pomysłów, ale muszę zdecydować którzy z nich chcę zamienić na cel do osiągnięcia w najbliższej przyszłości.

6.Jakie są Twoje dotychczasowe osiągnięcia?

W 2014 r. moje prace wykonane pod kierunkiem Sylwii Karoliny Knop można było zobaczyć na wystawie Pracowni Fotografii Artystycznej TSF w Gdańsku. W czerwcu 2015 r. kilka moich zdjęć znajdzie się na wystawie poplenerowej „Dolny Śląsk w obiektywie TSF”.

Strona internetowa: www.elazeman.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *