avatar

Karolina Manuszewska

1. Czym jest dla ciebie fotografia?

Fotografia to sztuka obserwacji, lekcja dostrzegania… magia światła, która pozwala nam na zwykłej kartce ukryć świat, moment, człowieka, jednocześnie nic nie wyjaśniając i zachęcając nas do spekulacji, fantazjowania, wnioskowania. To droga do poznawania siebie.

2. Dlaczego zdecydowałaś się pójść do szkoły fotografii?

Żadna książka nie zastąpi doświadczenia, rozmowy z autorytetem, pracy pod okiem profesjonalisty, nauki na błędach.

Frank Herbert powiedział „Zdobywanie wiedzy jest nieustającą przygodą na granicy niepewności.” Czyż nie brzmi to ekscytująco? Chcę wziąć udział w tej przygodzie i świadomie wykarczować własną drogę do wyrażania siebie.

3. Dlaczego TSF?

To oczywisty wybór, wystarczy zajrzeć do zakładki „Kadra” – ludzie, dla których fotografia jest pasją, którzy całe życie poświęcają miłości do niej, imponują mi swoim zaangażowaniem, wiedzą i doświadczeniem. To oni sprawiają, że wychodzę z sali wykładowej i chcę biec z aparatem w dłoni, eksperymentować, szukać i odkrywać.

4. Co dała ci nauka w szkole?

Zrozumienie i pokorę.

Świadomość, że na zdobytej wiedzy mogę polegać.

Uzmysłowiłam sobie, jak wiele jeszcze przede mną.  Widzę nowe możliwości i czuję, że muszę z całych sił biec przed siebie, bo jeśli stanę w miejscu, zacznę się cofać.

 

5. Jakie są twoje plany fotograficzne na przyszłość?

Odnaleźć swoją drogę.

Styl, który pozwoli mi pokazać świat oczyma duszy mojej.

Znaleźć sposób, by na kartce papieru uchwycić piękno człowieka.

Poznać magię szlachetnej fotografii i pokazać jej ponadczasowe piękno. Sprawić, by ktoś na chwilę zwolnił i dostrzegł moment uchwycony na ulotnej kartce.

 

6. Jakie są twoje dotychczasowe osiągnięcia?

Moim największym osiągnięciem zawsze będzie błysk w oku drugiego człowieka. Gdy czuję, że udało mi się pokazać na zdjęciu coś ulotnego i widzi to też druga osoba, zupełnie mi obca. Te chwile są dla mnie największą gratyfikacją.

Strona internetowa: photokarolina.com

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *