autoportret

Kasia Fiszer, Gdańsk

1.Czym jest dla Ciebie fotografia?

Czystą przyjemnością! Tworzeniem obrazów, które powstają w mojej głowie, bez użycia płótna i pędzla. Czasem również formą zatrzymania wspomnień, ale reportaż jest zdecydowanie moją najmniej ulubioną formą wyrazu. O wiele bardziej wolę pracę w studio nad wcześniej zaplanowanym i obmyślonym obrazem.

2.Dlaczego zdecydowałaś się pójść do szkoły fotografii?
Bo zawsze interesowała mnie fotografia, a od czasu jak zamieniłam starą, analogową Praktikę na cyfrową lustrzankę, to jakoś nie potrafiłam zrobić zadowalających mnie zdjęć cyfrą. Interesowały mnie też techniki szlachetne, których nauki sama jakoś bałam się podjąć mimo czytania wielu artykułów na ten temat w internecie.

3.Dlaczego TSF?

Głównie ze względu na to, że w planie zajęć są nie tylko wykłady i ćwiczenia z fotografii cyfrowej, ale również z technik szlachetnych oraz możliwość wybrania pracowni srebrowej. Ale również cała reszta oferty jest wg mnie ciekawsza niż u konkurencji.

4. Co dała Ci nauka w szkole?

Bardzo dużo! Gdy zaczynałam naukę, znałam podstawy obsługi cyfrowego sprzętu i miałam pewne (niewielkie) doświadczenie w pracy w ciemni. W szkole nauczyłam się: jak zaprzyjaźnić się ze swoim aparatem i sprawić żeby mnie słuchał, czyli inaczej mówiąc jak uzyskiwać efekty DOKŁADNIE takie jakie chcemy uzyskać (dla mnie to bardzo ważne i brak tej wiedzy był głównym powodem frustracji podczas fotografowania); jak wyglądają od kuchni profesjonalne sesje z modelkami i wizażystkami oraz sesje produktowe (oraz jak je prowadzić); jak zapanować nad światłem w studio; jak pomóc swojej kreatywności rozwinąć skrzydła (i mogłabym tak wymieniać jeszcze długo…). Dodam jeszcze, że świetnym pomysłem były tzw. projekty komercyjne, czyli niby-zlecenia z konkretnymi wytycznymi, które musieliśmy zrealizować, co uczyło nas jak współpracować ze zleceniodawcą i również mnóstwa innych rzeczy oprócz fotografowania.
I już naprawdę na koniec – szkoła mnie ukierunkowała i dzięki niej zrozumiałam które dziedziny fotografii lubię najbardziej

5. Jakie są Twoje plany fotograficzne na przyszłość?

Mam nadzieję, że świetlane ;). A tak na poważnie, to bardzo chciałabym pracować przy realizacji sesji produktowych i żywnościowych oraz współpracować z branżą wydawniczą.

6. Jakie są Twoje dotychczasowe osiągnięcia?

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Kulinarnej organizowanym przez Stowarzyszenie Kucharzy Polskich.

Strona internetowa:   facebook.com/foodandlight  www.foodandlight.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *