Maciek-TMaciek Tylicki, w Gdyni od pokoleń, głowa rodziny, szczęśliwy mąż i spełniony ojciec. Mechanik z wykształcenia, handlowiec z zawodu, stolarz z zamiłowania. Sportowiec o wielu twarzach, udokumentowany: nurek, spadochroniarz, kulturysta, wspinacz, biegacz. Podróżnik amator – specjalność: ugniatania śniegu- ze szczególnym umiłowaniem długich kilkudniowych podejść pod górę ;)

1. Czym jest dla Ciebie fotografia?

Życie to zbiór nawyków nabywanych przez codzienne powtarzanie na przestrzeni lat. Większość z nas nie zdaje sobie z tego sprawy, a to za sprawą nawyków dokonujemy takich, a nie innych wyborów.  Jesteśmy genetycznie przygotowani do stałego ich doskonalenia. Wszystkie nawyki wymagają pracy i wysiłku, żeby mogły stać się rutyną. Z jednych jesteśmy zadowoleni, inne chcielibyśmy zmienić.

Dlatego staram się przyjrzeć własnym nawykom i próbuje je zmieniać i ulepszać, bo warto uświadomić sobie, z których nawyków jesteśmy zadowoleni, a które powodują nasz niepokój. Nawyki odgrywają kluczową rolę na drodze do szczęścia i sukcesu. Fotografia stała się dla mnie takim właśnie dobrym nawykiem, który chciałbym na co dzień doskonalić bo daje mi poczucie szczęścia i spełnienia.

2. Dlaczego zdecydowałeś się pójść do szkoły fotografii?

Każda szkoła z założenia to instytucja mająca na celu kształcenie określonych umiejętności oraz przekazywanie wiedzy i wychowanie. Tak więc, chodząc do szkoły fotograficznej zdobywamy lub uporządkowujemy wiedzę i umiejętności, które są niezbędne do dalszego rozwoju oraz funkcjonowania jako fotograf, niezależnie czy planujemy fotografować komercyjnie czy do szuflady.
3. Dlaczego TSF?

Szkoła to nie jest tylko budynek, to także  uczniowie, nauczyciele.
Dobra szkoła jak TSF, umożliwia zdobycie bezcennej wiedzy, jest też  ośrodkiem życia kulturalnego społeczności klasowej. W jej murach działają koła zainteresowań. Szkoła organizuje spotkania z ciekawymi ludźmi, tętni życiem od rana do późnego popołudnia. Mnie do wyboru  TSFu skłoniła miła rozmowa z Panią Małgosią i Panem Radkiem podczas mojej pierwszej wizyty.

4. Co dała Ci nauka w szkole?

Nauka w szkole pozwoliła mi uporządkować wiedzę i moje poglądy na temat fotografii.  Utwierdziła mnie, że nie ma drogi na skróty do wykonywania dobrego zdjęcia, ale zdobyta wiedza pozwala bardziej precyzyjnie patrzeć w przyszłość fotograficzną.  Zarówno zajęcie się fotografią jak i wybór szkoły w moim przypadku był świadomy, cieszę się że TSF spełnia moje oczekiwania i dodatkowo rozbudził we mnie myśl by fotografia stała się stałym elementem mojego życia i planów na przyszłość.

5. Jakie są Twoje plany fotograficzne na przyszłość?

Od początku zakładałem by skupić się na szlifowaniu umiejętności i przez jakiś czas robić zdjęcia dla siebie, zdobywając potrzebne umiejętności, które pozwolą mi zostać fotografem komercyjnym.  Kiedyś starałbym się jak najszybciej zdobyć te umiejętności i przeskoczyć do ostatniego etapu. Teraz od kiedy odkryłem, że to „Droga jest celem” patrzę na fotografię trochę inaczej, staram się rozwijać, ale wiem że dopiero rozpoczynam z nią przygodę. Dla mnie najważniejsze jest to, że po kilku latach robienia zdjęć, fotografia dalej daje mi frajdę. Oby to uczucie spełnienia towarzyszyło mi w bliższej i dalszej przyszłości, reszta przyjdzie sama.

6.Jakie są Twoje dotychczasowe osiągnięcia?

Największym osiągnięciem były dla mnie ważne chwile z życia osobistego, do których doprowadził mnie, lub w których towarzyszył mi aparat.  Nie zrobiłem wtedy ani jednego zdjęcia, ciesząc się chwilą. To były kadry idealne, ale One pozostaną tylko moje ;)

Strona internetowa: facebook.com/mtprojektmaciektylicki

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *