mreszka

Marta Reszka, Gdańsk

1. Czym jest dla Ciebie fotografia?

Fotografia jest dla mnie przede wszystkim bardzo przyjemnym sposobem na spędzanie czasu. Jest także sposobem na twórcze wyżycie się. Czasem jest też formą relaksu. Poza tym fotografia zawsze jest częścią moich wycieczek krajoznawczych, jest nieodłącznym elementem eksploracji przeróżnych miejsc. Bez fotografii poznawanie nowych terenów miejskich czy też naturalnych byłoby dla mnie niepełne. Podróżując blisko lub daleko, chcę dokumentować wszystko, co zatrzyma mój wzrok na dłużej niż chwilę. Na całym świecie jest niezliczona ilość interesujących miejsc i rzeczy, a fotografia pomaga mi je pamiętać tak, jak je zinterpretuję.

2. Dlaczego zdecydowałeś/-łaś się pójść do szkoły fotografii?

Poszłam do szkoły fotografii, aby szlifować swój warsztat, dokształcać się na płaszczyznach fotografii, o które wcześniej nie zahaczałam. Chciałam rozwijać to zainteresowanie i stwierdziłam, że zdam się na szkołę w kwestii poszerzania moich horyzontów fotograficznych.

3. Dlaczego TSF?

Przeglądając oferty szkół fotograficznych na terenie Trójmiasta, stwierdziłam, że TSF ma najciekawszą. Bardzo spodobał mi się także jasny podział na pracownie tematyczne oraz możliwość wyboru wszystkich pracowni.

4. Co dała Ci nauka w szkole?

Z pewnością bardzo poszerzyła moje horyzonty, otworzyła mnie na style wielu różnych artystów wartych poznania, nauczyła patrzeć na zdjęcia w inny, bardziej zróżnicowany sposób niż dotychczas. Zarysowała kierunki fotograficzne, które interesują mnie najbardziej i dalej chcęsię w nich rozwijać. Szkoła dała mi takżemożliwość nauki fotografii studyjnej, współpracy z modelkami, poznania w praktyce technik używanych w fotografii produktowej i wszystko to uważam za niezwykle cenne. Jestem teraz w stanie bardziej obiektywnie ocenić własne zdjęcia, a także często odczytywać z innych zdjęć techniki użyte przy ich realizacji, co bywa pomocne przy własnych projektach. Ważne jest też to, iż szkoła niejako zmuszała do działania, motywowała, nie pozwalała spoczywać na laurach, lecz nieustannie dostarczała nowych zadań do realizacji, skłaniała do kreatywnego myślenia.

5. Jakie są Twoje plany fotograficzne na przyszłość?

Z pewnością chcę robić coraz lepsze zdjęcia, wyrabiać indywidualny styl swoich prac, próbować sił w ciekawszych konkursach. Chciałabym bardzo uczestniczyć w wielu wystawach fotograficznych, wydawać własne albumy oraz oczywiście trafiać do znanych galerii sztuki na całym świecie. Byłoby idealnie, gdyby moje prace fotograficzne poza przyjemnością z tworzenia i satysfakcją przynosiły mi dodatkowo pieniądze. Mam zamiar dążyć do tego i jednocześnie w sposób konsekwentny krystalizować styl swojej twórczości.

6. Jakie są Twoje dotychczasowe osiągnięcia?

Oczywiście to, iż udało mi się dotrzeć do końca dwuletniej szkoły fotograficznej jest dla mnie dużym osiągnięciem. W tym czasie miałam jedną indywidualną wystawę fotografii pt. “Krajobraz naturalny i industrialny” w American Corner Gdańsk oraz brałam udział w grupowej wystawie prac powstałych w ramach Pracowni Inscenizacji działającej w TSF, w filii nr 2 WiMBP w Gdańsku. Poza tym parę moich prac ciągle wisi na ścianach TSF-u.

Strona internetowa: www.martareszka.com , www.fotospoty.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *