IMG_0508Nazywam się Piotr Markiewicz. Z  zawodu jestem grafikiem komputerowym i staram się właśnie urzeczywistnić pragnienie utrzymania się wyłącznie z fotografii i filmowania.

1. Czym jest dla Ciebie fotografia?

Bardzo ciężko jest mi określić czym właściwie jest dla mnie fotografia bez uciekania się do truizmów pokroju „odzwierciedleniem moich emocji”, czy sposobem na życie”… Myślę że najtrafniej odpowiem na to pytanie stwierdzeniem, że obraz mówi więcej niż tysiąc słów. Sposób przeniesienia obrazu 3D i „spłaszczenie” go na fotografii jest dla mnie nieprawdopodobnym medium. Niemalże tak plastycznym jak paleta i pędzel.

2. Dlaczego zdecydowałeś się pójść do szkoły fotografii?

Zapisałem się do TSF z myślą, że mogę się czegoś nauczyć ,myśląc, że umiem już dużo w dziedzinie fotografii. Nauka i uczęszczanie na wszystkie 5 pracowni usystematyzowała moją wiedzę, poszerzyła horyzonty i nauczyła mnie pokory do tematu. Pochłonąwszy ogromną dozę wiedzy praktycznej i teoretycznej mam świadomość że przede mną jeszcze bardzo długa droga w nabywaniu wiedzy.

3. Dlaczego TSF?

a) dobre rekomendacje

b) ciekawe pracownie (BARDZO CIEKAWE PRACOWNIE!)

c) dobra kadra

d) nieszablonowe podejście do nauki

4. Co dała Ci nauka w szkole?

– Usytematyzowanie wiedzy

– poszerzenie horyzontów (Dziękuję Pani Knop!)

– pokora, pokora, pokora

– nowe kontakty

– możliwość poznania fotografii szlachetnej, gdzie nigdzie indziej nie miałbym takiej możliwości

5. Jakie są Twoje plany fotograficzne na przyszłość?

Założyć firmę i spełniać się w fotografowaniu i filmowaniu za pieniądze. A dalekosiężnie marze o tym żeby pracować dla National Geographic.

 6. Jakie są Twoje dotychczasowe osiągnięcia?

Pracowałem dla Polsatu, TVP, Addeco. Byłem nominowany do zwycięzców Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic. Stworzyłem i sprzedałem kalendarze ze swoimi zdjęciami lotniczymi. Stworzyłem i sprzedałem katalog produktów dla firmy farmaceutycznej. Sprzedałem już kilka moich produkcji filmowych!

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *