Zbigniew „Piotr” Piotrowski, Fototechnik, Gdynia

1. Czym dla Ciebie jest fotografia?

Choć to zabrzmi banalnie – absolutnie wszystkim ! Proces rejestracji rzeczywistości jest bardzo uzależniający – i choć często ową rzeczywistość zdarza mi się kreować na własne potrzeby (prócz reportażu wielbię też fotografię inscenizowaną) to obydwie formy sprawiają mi wiele radości. Mam możliwość „wywalania” na światło dzienne swoich często surrealistycznych tworów, które w żaden sposób nie mieszczą się w ramach ogólnie pojętej normalności. Fotografia to dla mnie sposób na takie osobiste kochanie ludzi na różne sposoby – począwszy od tych na skraju marginesu społecznego, a skończywszy na tych trwających kilka pięter wyżej niż wspomniany margines. I pasja …

2. Dlaczego zdecydowałeś się pójść do szkoły fotografii?

Po kupieniu pierwszej lustrzanki cyfrowej milion tajemniczych guziczków nie dawał mi spać :) A poważnie –wewnętrznie czułem taką potrzebę. Potrzebę nauki, rozwoju i chęci zrobienia kolejnego kroku w kierunku fotografii, która całkowicie zawładnęła moim życiem :) .

3. Dlaczego TSF?

Czaiłem się na TSF kilka lat –jednak jak już byłem bliski podjęcia decyzji o rozpoczęciu nauki w tej szkole- zawsze wyskakiwało coś, co mi to uniemożliwiało. Po wygraniu rocznego stypendium już nie było odwrotu –- nawet sztywne godziny pracy nie były już dla mnie problemem :)

4. Co dała Ci nauka w szkole?

Wcześniej robiłem pojedyncze i nieśmiałe kroczki w fotografii, a po znalezieniu się w TSFie czułem, że wspomniane kroczki zamieniły się w niepohamowany galop. Nie miałem pojęcia, że jestem w stanie przyswoić taką ilość wiedzy, jaką dysponują nasi wykładowcy ! Techniki szlachetne przestały być nudną, czarną magią; ciemnia nie budziła już strachu; lampy studyjne też były do ogarnięcia; a w swoim aparacie odkryłem funkcje, o jakich nawet nie miałem pojęcia ! ;) TSF dał mi niesamowitą możliwość rozwoju !!! Po za tym poznałem mnóstwo fantastycznych ludzi :)

5. Jakie są Twoje fotograficzne plany na przyszłość?

Za parę lat będę sprzedawał swoje zdjęcia za 80 tyś zł za sztukę ;) A poważnie – konkretnie zdefiniowanych planów nie mam – oczywiście cały czas chciałbym się rozwijać!

6. Jakie są Twoje dotychczasowe osiągnięcia ?

2012
“Moje Pomorze”
Słupski Ośrodek Kultury
wystawa zbiorowa
“B-117″
– Stocznia Kultury, Klub Filmowy “Żyrafa”
2011
“MotoVaria – Gdyńskie Muzeum Motoryzacji”
– Muzeum Miasta Gdyni, Gdynia
– Sala wystawowa Miejskiej Informacji, Gdynia
2010
“Przyjrzyj się! Modernizm Gdyni”
– Muzeum Miasta Gdyni, Gdynia
– Hala Widowiskowo-Sportowa, Gdynia
– Sala wystawowa Miejskiej Informacji, Gdynia
2009
“Porret Rodzinny”
-Galeria “Mała”, Gdańsk
-OKSIR, Łegowo

Strona internetowa: www.piotrografia.com

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *